Organizacja
STRUKTURA ORGANIZACYJNA PORADNI:
REGULAMIN PRACY PORADNI [.doc, 85.50 kB]
GODZINY PRACY PORADNI [.doc, 43.00 kB]
ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA PACJENTÓW:
Poradnia udziela pomocy dzieciom w wieku od urodzenia i młodzieży do lat 19, ich rodzicom, nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek mających siedzibę na terenie działania poradni oraz dzieciom nieuczęszczającym do szkoły, zamieszkującym w rejonie działania i ich rodzicom.
Poradnia jest placówką publiczną i korzystanie z jej pomocy jest dobrowolne i nieodpłatne.
Procedura przyjmowania pacjentów:
- W Poradni przyjmowani są pacjenci z terenu Powiatu Łaskiego; tj. z gmin Buczek, Łask, Sędziejowice, Widawa Wodzierady.
- Pacjenci zgłaszani są na prośbę rodziców/prawnych opiekunów; w przypadku pacjentów pełnoletnich - na ich indywidualny wniosek.
- Zgłoszenia mogą być dokonywane osobiście, telefonicznie lub za pomocą poczty.
- Wyznaczenie terminu odbywa się po analizie arkusza zgłoszeniowego, a w przypadku badań kontrolnych po analizie dotychczasowej dokumentacji z badań.
- Badanie psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne niepełnoletnich poprzedzone jest rozmową z rodzicem, przeprowadzony jest szczegółowy wywiad, rodzic odpisuje wniosek dotyczący podjęcie czynności diagnostycznych wobec dziecka i określa cel wizyty .
- Proces diagnostyczny prowadzony jest przez zespół w składzie: psycholog - pedagog (logopeda). Dobór metod dokonywany jest adekwatnie do występującego problemu.
- Po przeprowadzeniu badania odbywa się rozmowa z rodzicem/prawnym piekunem. Omawiane są wyniki badań, udzielane są wskazówki dotyczące postępowania z dzieckiem. W przypadkach uzasadnionych rodzicowi przekazywane są opracowania autorskie Poradni zawierające wskazówki do pracy w domu.
- Rodzic występuje z pisemnym wnioskiem o wydanie opinii lub informacji o wynikach badania i określa sposób odbioru i miejsce jej przekazania.
- Opinia zawiera:
- oznaczenie poradni wydającej opinię
- numer opinii
- datę wydania opinii
- imię i nazwisko osoby, której dotyczy opinia, datę i miejsce urodzenia oraz miejsce zamieszkania, a w przypadku ucznia - również nazwę i adres szkoły oraz znaczenie klasy, do której uczeń uczęszcza
- diagnozę poziomu rozwoju, w tym indywidualnych potrzeb rozwojowych edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych osoby, której dotyczy opinia, a także opis mechanizmów wyjaśniających funkcjonowanie tej osoby
- zalecane formy pomocy psychologiczno - pedagogicznej
- podpisy specjalistów, którzy sporządzili opinię
- podpis dyrektora poradni
- Procedura trwa maksymalnie 3 tygodnie (od diagnozy do wydania opinii).
ORZECZNICTWO
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łasku powołany jest Zespół Orzekający.
Działa on na zasadach określonych w Rozp. MEN w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez Zespoły Orzekające, działające w publicznych poradniach psychologiczno- pedagogicznych z dnia 18.09.2008 r. Dz. U. Nr 173 poz. 1072.
Zespół Orzekający wydaje:
- Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (wydawane dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo, ruchowo, z autyzmem, niedostosowanych społecznie, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, dla dzieci niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących)
- Orzeczenie o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego (wydawane dla dzieci, których stan uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej)
- Orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania (dla dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły)
- Orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych (dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualne w stopniu głębokim)
- Opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju (dla dzieci od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole)
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 17-09-2018 - Edycja treści
- 09-03-2018 - Uwzględnienie wytycznych WCAG 2.0
- 18-09-2017 - Edycja treści
- 03-10-2016 - Edycja treści
- 30-09-2013 - Edycja treści
- 19-09-2013 - Edycja treści
- 11-09-2013 - Edycja treści
- 06-12-2012 - Edycja treści
- 05-12-2012 - Edycja treści
- 29-12-2009 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 547